27. XI. I. Niedziela Adwentu

26
listopad

27. XI.  I. Niedziela Adwentu

  <>Dzisiaj w Kościele rozpoczął się Adwent, który ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do urocz. Narodzenia Pańskiego i oczekiwaniem na przyjście Chrystusa przy końcu dziejów. Na Mszy św. o godz. 7.30 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Bardzo proszę Państwa Radnych, kandydatów do Rady Duszpasterskie i osoby które pomagały roznosić opłatki o dostarczenie poświęconych opłatków do poszczególnych rodzin. Ofiary zwyczajowo składane za opłatki przeznaczone będą na dalsze prace remontowe elewacji Świątyni.

<>Dar serca na wyposażenie nowej Kaplicy Szpitalnej.  Nowa kaplica została zlokalizowana w budynku Zakładu Opiekuńczo Leczniczego, który powstaje w obiekcie z przełomu 1862/1863 roku znany mieszkańcom Krasnegostawu i okolic jako stary szpital imienia Świętego Franciszka. Zakład Opiekuńczo – Leczniczy przeznaczony będzie dla 50 pacjentów. Kaplica szpitalna to miejsce wyciszenia, spotkania z Bogiem, miejsce szczególne, służące hospitalizowanym pacjentom. Człowiek potrzebuje się zbliżać do Boga, zawierzać swoje zdrowie oraz prosić o błogosławieństwo. W swojej duszy oczekujemy Jego obecności, tym bardziej w sytuacjach trudnych: choroby, cierpienia, śmierci. To ważne, by szpital miał taką wyjątkową przestrzeń na ciche spotkanie z Bogiem, na Liturgię Mszy Świętej, przyjęcie sakramentów. Ofiary składane do puszek w przyszłą niedziele będą przeznaczone na wyposażenie Kaplicy szpitalnej.

<>Zapraszamy na Roraty w dni zwykłe Adwentu o godz. 6.30. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów.

<>W środę Nabożeństwo do M B N Pomocy o godz. 17.45. Msza św. w int. uczestników.

<>W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca służymy w konfesjonale przed każdą Mszą św. Zapraszamy na modlitwę i Adoracje Najświętszego Sakramentu po Msze św. wieczorowej. W sobotę wsp. Św. Franciszka Ksawerego Patrona naszej parafii.

<> W przyszłą niedzielę doroczny Odpust ku czci Św. Franciszka Ksawerego Suma odpustowa o godz. 12.00. Jednocześnie rozpoczynają się Rekolekcje Adwentowe poniedziałek 5. XII i wtorek 6. XII dni spowiedzi. Rekolekcje będzie prowadził Ks. mgr Grzegorz Garbacz proboszcz z Parafii w Wirkowicach.

<> Przy drzwiach kościoła do nabycia prasa katolicka jak zawsze ciekawe artykuły.

<>Bóg zapłać za ofiarę bezimienną na kościół 100 zł.

<>Ofiary składane na tacę w przyszła niedziele przeznaczone będą na prowadzone inwestycje, składane do puszek przeznaczone na pomoc ,,Kościołowi na Wschodzie”

<>Lista kandydatów do Rady Duszpasterskie w Tablicy Ogłoszeń. W przyszłą niedzielę głosowanie na Radnych parafii w Kościele i w Kaplicach. Głosy składamy na tacę, także przed Ołtarzem będzie ustawiona urna.

 

+Stanisław Dąbski z ul. Stokowej +Tomasz Szostak z Małochwieja Małego.

Rekolekcje Adwentowe 4 – 6. XII. 2022 r.       Prowadzi:   Ks. mgr Grzegorz  Grbacz

 Niedziela . 4. XII.  2022

7.30 . Msza św. w Kościele

9.00. Msza św. w Kościele

10.30 – Msza św. w Kościele

12.00 – Msza św.w Kościele

18.00 – Msza św. w Kościele

 

 Poniedziałek 5. XII.  DZIEŃ SPOWIEDZI

6.30 .Msza św. w Kościele

8.30 – Spowiedź w Kościele

9.00 – Msza św. w Kościele

10.00 – Spowiedź w Małochwieju

10.30 – Msza św. w Małochwieju

11.00 – Spowiedź w Wólce Orłowskiej

11.30 – Msza św. w Wólce Orłowskiej

16.00 – Spowiedź w Kościele

16.30 – Msza św. w Kościele

17.30 – Spowiedź w Kościele

18.00 – Msza św.  w Kościele

 

 Wtorek 6.  XII.  DZIEŃ SPOWIEDZI

6.30.Msza św. w Kościele

8.30 – Spowiedź w Kościele

9.00 – Msza św. w Kościele

10.00 – Spowiedź w Białce

10.30 – Msza św. w Białce

16.00 – Spowiedź w Kościele

16.30 – Msza św. w Kościele

17.30 – Spowiedź w Kościele

18.00– Msza św.  Kościele