Galeria

Laur Wojewódzkiego Konserwatora

W piątek w Muzeum Narodowym w Lublinie zostały wręczone Nagrody Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków ,, Laur Konserwatorski” Nasza parafia otrzymała Laur Konserwatorski za prace przy elewacji Kościoła, również Ksiądz Proboszcz odebrał nagrodę imienną złotą odznakę ,,Za opiekę nad zabytkami” przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 

 

Koncert Kolęd Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

W święto Ofiarowania Pańskiego gościliśmy Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego z Warszawy. Dziękujemy zespołowi za przepiękny koncert o raz współpracę z naszą Parafią. Wszystkim uczestnikom jesteśmy wdzięczni za obecność.
 

 

MISJE ŚWIĘTE- sakrament bierzmowania- 15 maja 2022r.

MISJE ŚWIĘTE- odnowienie przysięgi małżeńskiej

MISJE ŚWIĘTE- Msze w kaplicach dojazdowych

MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI STRAŻAKÓW

04 maja 2022 r. w naszym Kościele Parafialnym z okazji „Dnia Strażaka” odprawiona została Msza Św. w intencji strażaków oraz ich rodzin, po której odbyło się poświęcenie strażackich samochodów.
Msze Świętą celebrował nasz Ksiądz Proboszcz- Ks. Kan. Jarosław Wójcik-powiatowy kapelan krasnostawskich strażaków.
 

 

MIEJSKIE UROCZYSTOŚCI 231 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

GODZINA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA 2022

PODSUMOWANIE UCZESTNICTWA DZIECI W DROGACH KRZYŻOWYCH 2022

REZUREKCJA- NIEDZIELA WIELKANOCNA 2022

LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ- WIELKA SOBOTA 2022

PARAFIALNA DROGA KRZYŻOWA ULICAMI MIASTA I LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ- WIELKI PIĄTEK 2022

LITURGIA WIECZERZY PAŃSKIEJ 2022

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA 2022

W piątek 8 kwietnia po raz pierwszy odbyła się w naszej parafii Ekstremalna Droga Krzyżowa. W milczeniu, modlitwie i otwartości na rozważania czytane przy stacjach indywidualnie ruszyło 312 pątników. Deszcz i momentami śnieg nie był nam straszny w końcu mieliśmy ten czas przeżyć ekstremalnie.
Pan Bóg miał swój plan i wszyscy dotarliśmy do kaplicy w Małochwieju. Z delikatnym opóźnieniem rozpoczęliśmy Eucharystię jako ukoronowanie naszego rozważania i oddania. Przewodniczył jej Ks. Proboszcz Jarosław Wójcik.
Dziękujemy wszystkim za chęć uczestnictwa. Co jest ciekawe, nie tylko braciom i siostrom z naszej parafii, ale i spoza.
Wielkie wyrazy wdzięczności kierujemy wolontariuszom: Marcinowi i Agacie Maciejewskim, Marii Szałaj, Marzenie i jej synowi Maciejowi Jędrzejewskim, Elżbiecie i Konradowi Wójtowiczom oraz Sylwii i Jackowi Smorgom. To oni dużo wcześniej przed terminem EDK zajęli się przygotowaniem trasy, zapisywaniem uczestników, kwestią logistyczną nabożeństwa i pilnowaniem bezpieczeństwa na trasie.
Nie można pominą społeczności Lokalnej Małochwieja Dużego. OSP w Małochwieju Dużym dziękujemy za czuwanie nad ruchem samochodowym i bezpiecznym przejściem przez jezdnię oraz rozstawieniem namiotu wojskowego.
Kołu Gospodyń Wiejskich w Małochwieju Dużym dziękujemy za przygotowanie gorącej herbaty i ciasta dla pątników.
Niech Pan wszystkim uczestnikom błogosławi i czekamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową za rok.
 

 

ZDJĘCIA ZŁĄCZONYCH I POMALOWANYCH GZYMSÓW I ŚCIAN PRZY PREZBITERIUM- LUTY 2022

Prace na prezbiterium zakończone. Warto porównać obecny efekt pracy z wcześniejszą galerię z widocznymi pęknięciami.

 

ZDJĘCIA PĘKNIĘĆ GZYMSÓW I ŚCIAN PRZY PREZBITERIUM- LUTY 2022

Od 14 lutego prowadzone są prace przy pęknięciach na gzymsach i ścianie przy prezbiterium. Można zobaczyć szerokość pęknięć które stały się niebezpieczne.

 

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE 30 STYCZNIA 2022r.

W Niedzielę 30 stycznia w naszym Kościele Parafialnym odbyło się wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Wystąpili: zespół Apostolica”, uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Orląt Lwowskich w Krasnymstawie, zespół ludowy „Polesie” z Borowicy oraz nasza schola parafialna. Oprócz występów artystów nie zabrakło wspólnego kolędowania.

LINK DO KONCERTU

ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚW.FRANCISZKA 2021r.

Tegoroczny odpust ku czci Św. Franciszka Ksawerego wypadł w II Niedzielę Adwentu. Również tego dnia rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Przewodnikiem duchowym jak i sumistą był Ks. prof. dr hab. Artur Katolo, który jest nam znany jako były wikariusz tutejszej Parafii.

DEKORACJA NA ADWENT 2021r.

ZDJĘCIA STANU TYNKÓW W CZASIE I PO KONSERWACJI- wrzesień 2021 r.

Od maja 2021 roku zostały postawione rusztowania i ruszyły prace odnawiania tynków. Dzięki pomocy wielu ofiarodawców, Urzędów oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji prace zakończyły się pod koniec października 2021 roku. Na przyszły rok na przedniej elewacji został już niewielki obszar do odnowienia.

ZDJĘCIA STANU TYNKÓW ŚWIĄTYNI PRZED KONSERWACJĄ - sierpień 2020 r.

Z początkiem lipca 2020 roku zostały postawione rusztowania w celu dokonania odkrywek tynku na naszej świątyni. O to kilka zdjęć z bliska w jakim stanie była elewacja.

10 października 2021 r.- Koncert "Ad Dei Gloria"

W  Niedzielę o godzinie 16:30 odbył się koncert „Ad Dei Gloria” ku czci błogosławionych Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.
W koncercie wystąpili:
– Archidiecezjalny Chór im. Jana Pawła II w Lublinie pod dyrekcją ks. dr Tomasza Lisieckiego, byłego wikariusza naszej Parafii- akompaniament na organach Stanisław Maryjewski – organista – organista z Archikatedry Lubelskiej.
– Chór „Słoneczny Krąg” z Domu Pomocy Społecznej w Żułowie pod dyrekcją Danuty Bałki-Kozłowskiej.

Galeria kościoła

Galeria ogrodu