Galeria

Koncert Kolęd Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

W święto Ofiarowania Pańskiego gościliśmy Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego z Warszawy. Dziękujemy zespołowi za przepiękny koncert o raz współpracę z naszą Parafią. Wszystkim uczestnikom jesteśmy wdzięczni za obecność.
 

 

MISJE ŚWIĘTE- sakrament bierzmowania- 15 maja 2022r.

MISJE ŚWIĘTE- odnowienie przysięgi małżeńskiej

MISJE ŚWIĘTE- Msze w kaplicach dojazdowych

MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI STRAŻAKÓW

04 maja 2022 r. w naszym Kościele Parafialnym z okazji „Dnia Strażaka” odprawiona została Msza Św. w intencji strażaków oraz ich rodzin, po której odbyło się poświęcenie strażackich samochodów.
Msze Świętą celebrował nasz Ksiądz Proboszcz- Ks. Kan. Jarosław Wójcik-powiatowy kapelan krasnostawskich strażaków.
 

 

MIEJSKIE UROCZYSTOŚCI 231 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

GODZINA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA 2022

PODSUMOWANIE UCZESTNICTWA DZIECI W DROGACH KRZYŻOWYCH 2022

REZUREKCJA- NIEDZIELA WIELKANOCNA 2022

LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ- WIELKA SOBOTA 2022

PARAFIALNA DROGA KRZYŻOWA ULICAMI MIASTA I LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ- WIELKI PIĄTEK 2022

LITURGIA WIECZERZY PAŃSKIEJ 2022

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA 2022

W piątek 8 kwietnia po raz pierwszy odbyła się w naszej parafii Ekstremalna Droga Krzyżowa. W milczeniu, modlitwie i otwartości na rozważania czytane przy stacjach indywidualnie ruszyło 312 pątników. Deszcz i momentami śnieg nie był nam straszny w końcu mieliśmy ten czas przeżyć ekstremalnie.
Pan Bóg miał swój plan i wszyscy dotarliśmy do kaplicy w Małochwieju. Z delikatnym opóźnieniem rozpoczęliśmy Eucharystię jako ukoronowanie naszego rozważania i oddania. Przewodniczył jej Ks. Proboszcz Jarosław Wójcik.
Dziękujemy wszystkim za chęć uczestnictwa. Co jest ciekawe, nie tylko braciom i siostrom z naszej parafii, ale i spoza.
Wielkie wyrazy wdzięczności kierujemy wolontariuszom: Marcinowi i Agacie Maciejewskim, Marii Szałaj, Marzenie i jej synowi Maciejowi Jędrzejewskim, Elżbiecie i Konradowi Wójtowiczom oraz Sylwii i Jackowi Smorgom. To oni dużo wcześniej przed terminem EDK zajęli się przygotowaniem trasy, zapisywaniem uczestników, kwestią logistyczną nabożeństwa i pilnowaniem bezpieczeństwa na trasie.
Nie można pominą społeczności Lokalnej Małochwieja Dużego. OSP w Małochwieju Dużym dziękujemy za czuwanie nad ruchem samochodowym i bezpiecznym przejściem przez jezdnię oraz rozstawieniem namiotu wojskowego.
Kołu Gospodyń Wiejskich w Małochwieju Dużym dziękujemy za przygotowanie gorącej herbaty i ciasta dla pątników.
Niech Pan wszystkim uczestnikom błogosławi i czekamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową za rok.
 

 

ZDJĘCIA ZŁĄCZONYCH I POMALOWANYCH GZYMSÓW I ŚCIAN PRZY PREZBITERIUM- LUTY 2022

Prace na prezbiterium zakończone. Warto porównać obecny efekt pracy z wcześniejszą galerię z widocznymi pęknięciami.

 

ZDJĘCIA PĘKNIĘĆ GZYMSÓW I ŚCIAN PRZY PREZBITERIUM- LUTY 2022

Od 14 lutego prowadzone są prace przy pęknięciach na gzymsach i ścianie przy prezbiterium. Można zobaczyć szerokość pęknięć które stały się niebezpieczne.

 

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE 30 STYCZNIA 2022r.

W Niedzielę 30 stycznia w naszym Kościele Parafialnym odbyło się wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Wystąpili: zespół Apostolica”, uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Orląt Lwowskich w Krasnymstawie, zespół ludowy „Polesie” z Borowicy oraz nasza schola parafialna. Oprócz występów artystów nie zabrakło wspólnego kolędowania.

LINK DO KONCERTU

ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚW.FRANCISZKA 2021r.

Tegoroczny odpust ku czci Św. Franciszka Ksawerego wypadł w II Niedzielę Adwentu. Również tego dnia rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Przewodnikiem duchowym jak i sumistą był Ks. prof. dr hab. Artur Katolo, który jest nam znany jako były wikariusz tutejszej Parafii.

DEKORACJA NA ADWENT 2021r.

ZDJĘCIA STANU TYNKÓW W CZASIE I PO KONSERWACJI- wrzesień 2021 r.

Od maja 2021 roku zostały postawione rusztowania i ruszyły prace odnawiania tynków. Dzięki pomocy wielu ofiarodawców, Urzędów oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji prace zakończyły się pod koniec października 2021 roku. Na przyszły rok na przedniej elewacji został już niewielki obszar do odnowienia.

ZDJĘCIA STANU TYNKÓW ŚWIĄTYNI PRZED KONSERWACJĄ - sierpień 2020 r.

Z początkiem lipca 2020 roku zostały postawione rusztowania w celu dokonania odkrywek tynku na naszej świątyni. O to kilka zdjęć z bliska w jakim stanie była elewacja.

10 października 2021 r.- Koncert "Ad Dei Gloria"

W  Niedzielę o godzinie 16:30 odbył się koncert „Ad Dei Gloria” ku czci błogosławionych Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.
W koncercie wystąpili:
– Archidiecezjalny Chór im. Jana Pawła II w Lublinie pod dyrekcją ks. dr Tomasza Lisieckiego, byłego wikariusza naszej Parafii- akompaniament na organach Stanisław Maryjewski – organista – organista z Archikatedry Lubelskiej.
– Chór „Słoneczny Krąg” z Domu Pomocy Społecznej w Żułowie pod dyrekcją Danuty Bałki-Kozłowskiej.

Galeria kościoła

Galeria ogrodu