19. XI. 2023 r.

18
lis
  1. XI. XXXIII. NIEDZIELA ZWYKŁA

-W ubiegłą niedzielę odbyło się spotkanie Rady Duszpasterskiej. Dziękuję Państwu Radnym za obecność przedstawiłem stan wykonanych prac materialnych i planów duszpasterskich. Zakończony został IV etap prac remontowych przy elewacji Świątyni, ponadto w tym roku zostały wykonane dodatkowe inwestycje ze środków własnych parafii, wykonane i wstawione zostały nowe okna w zakrystii dolnej i górnej, tablica rozdzielcza w zakrystii, nagłośnienie, ekran  do wyświetlania pieśni, remont trzech pomieszczeń wraz z łazienką w starej plebani,  wymieniony został piec gazowy wraz z przeróbkami na nowej plebani. W Kaplicy w Wólce Orłowskiej  zostały  wymienione okna. Kaplica została pomalowana, wykonane zostały nowe stałe ławki. Planowane inwestycje w przyszłym roku w miarę posiadanych środków; Konserwacja i renowacji polichromii w Kaplicy Pana Jezusa w Kościele parafialnym, wymiana pokrycia dachu ,,Kaplica w Małochwieju”

Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się 3. XII w I niedzielę adwentu w urocz Odpustu Św. Franciszka Ksawerego. Sumę odpustową odprawi Ks. Bp. Józef Wróbel. Rekolekcje prowadził będzie Ks. Robert Wronowski były wikariusz naszej parafii. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu, prowadził będzie Ks. Paweł Saran były wikariusz naszej parafii. Wizytacja Kanoniczna Parafii 9 – 16 VI Wizytację prowadził będzie Ks. Bp. Józef Wróbel.

-Dziękuję i wyrażam tradycyjne Bóg zapłać Panu Mariuszowi Traczowi za przeniesienie obrazu Św. Franciszka z Kaplicy Pana Jezusa i powieszenie w nawie kościoła. (na miejsce wskazane przez Konserwatora Zabytków)

-Jutro w liturgii Kościoła wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego w tym dniu obchodzi imieniny Ks. Rafał. Zapraszam jutro na Mszę św. o godz. 18.00 w int. solenizanta.

-Nabożeństwo do MBN Pomocy w środę o godz. 17.45. Msza św. w int uczestników

-Zapraszamy w piątek na Różaniec o godz. 18.30, 19.00 Msza św. w int. zmarłych z grup parafialnych. Plakat w tablicy ogłoszeń.

Nabożeństwa różańcowe za zmarłych w niedziele listopadowe  o godz. 17.30.

Przy drzwiach kościoła do nabycia  Kalendarze Maryjne na przyszły rok. Prasa katolicka Niedziela Gość Niedzielny, jak zawsze ciekawe artykuły.

-Dziękuję i wyrażam tradycyjne Bóg zapłać za  ofiarę na kościół 100 zł.

-W przyszłą niedzielę spotkanie dzieci Kl. III po Mszy św. o godz. 10.30 przygotowanie do urocz. I Komunii.

-Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na planowane inwestycje w parafii. (Renowacja Kaplicy Pana Jezusa)

-Organizujemy Pielgrzymkę Autokarową do Fatimy 24. VI – 05. VII.  2024 r. (12 dni) Szczegóły; Plakat w Tablicy ogłoszeń.

+Jutro o godz. 12.00 Pg Śp. Zygmunta Szeremety