OGŁOSZENIA PARAFIALNE VIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU- 27 lutego 2022r.

26
lut
 • Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na prowadzone inwestycje w parafii. Dziękuję i wyrażam tradycyjne Bóg zapłać ofiarodawcom.

 

 • Nabożeństwo do Błogosławionego Ks. Zygmunta Pisarskiego dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00.

 

 • We wtorek 1. marca obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierz Wyklętych”. O godz. 16.45 w naszym kościele część artystyczna w wykonaniu młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie, a o godz. 17.00 Msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych. Po Mszy św. złożenie wieńców przy pomniku bohaterów ziemi krasnostawskiej i krzyżu pamięci ofiar zbrodni komunistycznych.

 

 • Poseł na Sejm RP Teresa Hałas, Starosta Krasnostawski Andrzej Leńczuk, Burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk, Proboszczowie Krasnostawskich Parafii zapraszają na WIEC I MARSZ POKOJU  – SOLIDARNOŚCI Z NARODEM UKRAIŃSKIM. Rozpocznie się on 2 marca o godz. 16.00 w Parku Miejskim. Zapraszamy wszystkich: młodzież, osoby dorosłe, rodziny. W tym dniu od godz. 12.00 do 17.00 w Parku Miejskim będziemy zbierać  Spożywcze (długoterminowe) i przemysłowe dla Ukrainy.

 

 • W środę rozpocznie się czas Wielkiego Postu, w tym dniu obowiązuje post ścisły. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustajacej Pomocy o godz. 17.45. po Nabożeństwie Msza św. w intencji uczestników.

 

 • W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca służymy w konfesjonale przed każdą Mszą św.

 

 • W piątek po Mszy św. wieczorowej o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 • W sobotę po Mszy św. wieczorowej konferencje przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa.

 

 • Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 10.30

 

 • Przy drzwiach kościoła do nabycia prasa katolicka, jak zawsze ciekawe artykuły.

 

 • Dziękuję za ofiary bezimienne na kościół dwie ofiary po 100 zł i dwie ofiary po 200 zł.

 

 • Zapraszamy naszych parafian w poniedziałek i środę na Msze św. wieczorowe o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.30 w kościele będą głoszone katechezy przez neokatechumenat.

 

 • Ofiary składane w przyszłą niedzielę do puszek przeznaczone będą Wielkopostne Dzieło Pomocy,, Jałmużna Wielkopostna”. Zbiórka prowadzona jest przez Caritas.

 

 

     Z NASZEJ PARAFII ODESZLI DO PANA W MINIONYM TYGODNIU:

+ Helena Kołodziejczyk z ul. Kilińskiego

+ Barbara Saj z ul. Pocztowej

+ Marianna Pisarska z ul. Kwiatowej

+ Edward Czerpak z ul. Piłsudskiego

 


 

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
W ZWIĄZKU Z INWAZJĄ ROSYJSKĄ NA UKRAINĘ


W związku inwazją rosyjską na Ukrainę, w imieniu Konferencji Episkopatu Polski, stanowczo potępiam działania Rosji i Władimira Putina, uznając je za niedopuszczalny i haniebny akt barbarzyństwa, skierowany wobec suwerenności i niezależności niepodległego państwa. Jednocześnie – wraz z całym Kościołem w Polsce–wyrażam moją solidarność ze wszystkimi Ukraińcami, zarówno w Polsce, jaki na Ukrainie, zapewniając ich o naszej bliskości,  modlitwie oraz gotowości do pomocy. W związku z prośbą Ojca Świętego Franciszka, zwracam się do Księży Biskupów oraz wszystkich wiernych, aby Środa Popielcowa była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. Proszę, aby w każdym kościele i parafii w Polsce zanosić gorące błagania w intencji pokoju, a także w intencji Ukraińców, by Pan pokrzepił ich serca w obecnej dramatycznej sytuacji. Jako Kościół w Polsce pragniemy przyjść naszym Braciom również z materialną pomocą,
dlatego apeluję, aby zarówno w najbliższą niedzielę, jak i w Środę Popielcową, po każdej Mszy Świętej zorganizować zbiórkę ofiar do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Pomoc Kościoła katolickiego w Polsce będzie świadczona sukcesywnie i systemowo za pośrednictwem naszych instytucji charytatywnych – parafialnych, diecezjalnych i ogólnopolskich – w tym, przez Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski.

Ponadto, proszę wszystkich wierzących i ludzi dobrej woli o otwartą postawę wobec potrzebujących schronienia. Królowej Pokoju zawierzam losy Ukrainy i Polski .

Warszawa, dnia 24 lutego 2022 roku

PODPISAŁ: ✠ Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.