29. X. 2023 r.

28
paź

29  X.  XXX. NIEDZIELA ZWYKŁA

 -Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym przeznaczone będą na prowadzone inwestycje w parafii, za złożone ofiary wyrażam tradycyjne Bóg zapłać. Msza św. w intencji ofiarodawców o godz. 12.00, ofiary składane do puszek przeznaczone będą na działalność parafialnego Caritas. Bóg zapłać za ofiarę na kościół. 300 zł.

-Po Mszy św. o godz. 10 30. spotkanie rodziców i dzieci Kl. III, przygotowanie do uroczystości I Komunii Św. Od dzisiejszej niedzieli wprowadzamy Mszę św. o godz. 10.30  dla dzieci z kazaniem.

-W zakrystii są do odebrania modlitewniki  nowej grupy modlitewnej ,,Niewolnicy Maryi „ Osoby które chciały by dołączy do tej  grupy  mogą się jeszcze zapisać.

-W Wigilię Wszystkich Świętych we wtorek 31. X.  Zapraszamy dzieci z rodzicami, młodzież, parafian na Mszę św. o godz. 18.00. Prosimy rodziców o przebranie swoich dzieci za świętych. Dorosłych o zabranie ze sobą wizerunku świętego i świecy. Po Mszy św. z kazaniem odbędzie się procesja po placu kościelnym. Dajmy wyraz naszej wiary niech nasi święci i patronowie wstawiają się za nami. Również we wtorek dzieci które uczestniczyły w modlitwie różańcowej mogą odbiorą nagrody.

Zapraszamy na Nabożeństwa różańcowe w niedzielę i dni zwykłe o godz. 17.30.

-Modlitwa za zmarłych polecanych modlitwie Kościoła w wypominkach rozpocznie się 2. XI. Różaniec za zmarłych o godz. 17.00. Msza św. w ich intencji o godz. 18.00. Przy drzwiach Kościoła wyłożone są karty wypominkowe prosimy o czytelne wpisywanie zmarłych polecanych modlitwie kościoła. Karty wypominkowe składamy na tacę, do pudełka umieszczonego przed ołtarzem. Modlitwa za zmarłych jest naszym moralnym obowiązkiem za dobra które od nich  otrzymaliśmy.

W środę urocz. Wszystkich Świętych: Msze św. tylko w Kościele parafialnym o godz. 7.30, 9.00, 10.30. na cmentarzu parafialnym o godz.12.00.o godz.15.00 Msza św. na Cmentarzu na Rońsku 17.45. Nabożeństwem do MBN  o godz. 18.00 Msza św.

W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych: Msze św. tylko w Kościele parafialnym o godz. 7.30, 9.00, 10.30. na cmentarzu parafialnym o godz.12.00

Czwartek 2. XI. o godz. 17.00 Modlitwa różańcowa za polecanych w wypominkach o  godz. 18.00 Msza św. w ich intencji.

Piątek 3. XI o godz. 17.00 Modlitwa różańcowa za polecanych w wypominkach o  godz. 18.00 Msza św. w ich intencji.

Sobota 4. XI. o godz. 15.00 Modlitwa różańcowa i Msza św. za polecanych w wypominkach w Kaplicach.

Sobota 4.XI. o godz. 17.00 Modlitwa różańcowa za polecanych w wypominkach o  godz. 18.00 Msza św. w ich intencji.

Niedziela 5.XI. o godz. 17.00 Modlitwa różańcowa za polecanych w wypominkach o  godz. 18.00 Msza św. w ich intencji.

 Dar odpustu  Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

1.Wzbudzić intencję jego otrzymania.
2. Być w stanie łaski uświęcającej.
3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu

Przy drzwiach kościoła do nabycia  Kalendarze Maryjne na przyszły rok. Prasa katolicka Niedziela Gość Niedzielny jak zawsze ciekawe artykuły.

-Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na potrzeby Seminarium.

Organizujemy Pielgrzymkę Autokarową do Fatimy 24. VI – 05. VII.  2024 r.        (12 dni) Szczegóły; Plakat w Tablicy ogłoszeń.

+ Zdzisława Chwiej z ul. Zawieprze. + Zdzisław Mandziak z ul. Kickiego