26. V. 2024 r.

25
maj
  1. 05. Urocz. Najświętszej Trójcy.

 -Obchodzimy w Kościele urocz. Najświętszej Trójcy. Odpust u naszych sąsiadów. Na Mszy św. o godz. 12.00 rocznica Pierwszej Komunii św. dzieci  Kl. IV.

Nabożeństwo do Błogosławionego Ks. Zygmunta w  niedziele po Mszy św. o godz. 9.00. Prowadzi Grupa modlitewna Bł. Ks. Zygmunta i Patronki dobrej śmierci.

-Stowarzyszenie Gloria Vitae i nasza Parafia zapraszają dzisiaj na Koncert z cyklu Gloria Vitae ,,Dziękuję Ci Mamo” o godz. 19.30 Wystąpią Robert Grudzień, Alicja Węgorzewska, Zespół VOX, Gościnnie Maria Mamona. Wstęp wolny.

-W środę  Nabożeństwo majowe   połączone jest z Nabożeństwem do M B N Pomocy o godz. 17.30.  Msza św. w int. uczestników. Nabożeństwo majowe w niedzielę, święta i pozostałe dni tygodnia po Mszy św. wieczorowej o godz. 18.00

-W czwartek urocz. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) Msze św. tylko w Kościele parafialnym o godz. 7.30, 9.00, 10.30, i 18.00. Procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.30. Zapraszam parafian do licznego udziału w urocz. Bożego Ciała i procesji Eucharystycznej:  dziewczynki do sypania kwiatów, chłopcy uczestniczą w strojach komunijnych w procesji przed Najświętszym Sakramentem, Panie w strojach ludowych, Druhów strażaków w mundurach galowych. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na stypendia przyznane przez Centrum Jana Pawła II. 

-W urocz. Bożego Ciała Nasza Parafia, Burmistrz Krasnegostawu, Krasnostawski Dom Kultury. Zapraszają na ,,Dzień Dziecka na Rynek Miejski od godz. 16,00 do 18.00 o godz. 19.00 rozpocznie się Wieczór Uwielbienia Jezusa ,,Czas wdzięczności za Bożą miłości’’ Wystąpią zaproszone zespoły. Szczegóły na plakatach w tablicy ogłoszeń.

-W tym tygodniu I sobota miesiąca Msza św. z różańcem ulicami miasta o godz. 9.00

-Trawa ,,Wakacyjne Dzieło Pomocy Dzieciom’’ Nadzieja Radości – zbiórka ofiar do puszek prowadzona jest przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

-Dziękuję i wyrażam tradycyjne Bóg zapłać Państwu Zdzisławie i Mieczysławowi Rudzkim z Niemienic za ofiarowane kwiaty do parafii.

Przy drzwiach kościoła do nabycia prasa katolicka Niedziela Gość Niedzielny.

-Dziewiątego VI w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna. Wizytację kanoniczną przeprowadzi Ks. Bp. Józef Wróbel na Mszy św. o godz. 12.00 udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży. Wizytacja kanoniczna w Kaplicach 16. VI.

+Tadeusz Zdziłowski z Małochwieja Małego +Marianna Golec z Niemienic   Jutro o godz. 13.00 Pg Śp. Zbigniewa Chwaszcza z Małochwieja Małego