24. XII. 2023 r.

23
gru
  1. XII. IV. Niedziela Adwentu

-Dzisiejsza czwarta niedziela Adwentu jest Wigilią Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. w Kościele i w Kaplicach w porządku niedzielnym. Msza św. wieczorowa w kościele jest odwołana.

Nabożeństwo do Błogosławionego Ks. Zygmunta Pisarskiego po Mszy św. o godz. 9.00 –W środę  Nabożeństwo do M B N Pomocy o godz. 17.45 Msza św. w int uczestników.

-Dziękuję i wyrażam tradycyjne Bóg zapłać za ofiary indywidualne na kościół 100 zł. i 250 zł. -Przy drzwiach kościoła do nabycia  Prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielny.

-Msza św. zbiorowa za zmarłych z naszych rodzin których zabraknie przy stole wigilijnym odprawiona zostanie o godz. 12.00. Zapisujemy naszych bliskich zmarłych polecanych modlitwie w zakrystii

-Przyszła niedziela jest świętem Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Równocześnie jest to ostatni dzień starego roku Nabożeństwo na zakończenie starego roku i sprawozdanie ks. proboszcz po Mszy św. wieczorowej.

W urocz Objawienia Pańskiego 6. I. po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy Orszak Trzech Króli.

,,A Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami (J 1, 14)

Z wielkim wzruszeniem i radością patrzymy na Dzieciątko Jezus. Patrzymy na Słowo, które staje się ciałem i rozbija namiot obecności wśród nas, stając się Prawdziwym Chlebem podczas każdej Eucharystii. Bóg pragnie rodzić się nieustannie pośród swego ludu, w sercu każdego z nas. Z okazji uroczystości Narodzenia Pańskiego, życzymy aby ten święty czas był okazją do odkrycia na nowo Bożej obecności, przenikającej całą naszą historię, a Nowy Rok 2024 był obficie wypełniony potrzebnymi łaskami. Z pamięcią w modlitwie: Kapłani posługujący w Parafii Św. Franciszka.

Pasterka w Kaplicach o godz. 22.00 w Kościele o godz. 24.00 ofiary składane na tacę w czasie pasterki przeznaczone są na ,,Fundusz Obrony Życia”

-W poniedziałek urocz. Narodzenia Pańskiego Msze św. w Kościele i w Kaplicach w porządku niedzielnym.

-We wtorek Święto Św. Szczepana Pierwszego Męczennika. Msze św. w Kościele i w Kaplicach w porządku niedzielnym. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

-W środę Św. Jana Ap. i Ew. Msze św. w Kościele parafialnym o godz. 7.30, 9.00, 10.30. i 18.00 W tym dniu błogosławimy wino.

-W tym roku planujemy tradycyjną wizytę duszpasterską. Kapłani posługujący w parafii będą odwiedzać domy parafian z modlitwą i Bożym błogosławieństwem. Ofiary składane zwyczajowo w czasie kolędy przeznaczone będą na prace konserwatorskie Kaplicy Pana Jezusa. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 9.00. Dwadzieścia minut przed wizytą prosimy parafian o przyjazd po księży

Wizytę duszpasterską po południu rozpoczynać będziemy od godz. 17.00

Czwartek 28. XII.   godz. 9.00

Kol. Zastawie strona północna.

Kol. Zastawie (Wodny Dół – północny  Wschód)

Kol. Zastawie od południa i zachodu Nr. 59 – 81.

Łany i Kol. Zastawie.

Czwartek 28. XII. ul. Piłsudskiego godz. 17.00

  1. Piłsudskiego; blok 32 , blok 34,

 Piątek 29. XII. godz. 9.00.

Przedmieście Zastawie na Polach.

Przedmieście Góry  (Podgórze przy stokach Wójta Stanisława Stokowa.)

  1. u Polna.

Piątek 29. XII. godz. 17.00

  1. Piłsudskiego blok 36: blok 16. blok 64 domki od Granicznej do wiaduktu: Piłsudskiego domki do centrum: ul. Piłsudskiego domki od LO od Granicznej.

 Sobota 30. XII. godz. 9.00

  1. Witosa od Rudki w stronę miasta

Przedmieście Góry ul. Witosa od Torów

  1. Witosa od Wyrwy do Polnej
  2. Witosa od Wyrwy do miasta

 

+Marek Kulawiak +Krzysztof Zaprawa +Wiesław Aniołek W środę o godz. 12.00 Pg Śp. Ryszarda Plewucha. W czwartek o godz.12.00 Pg Śp. Genowefy Czaban.