13. VIII. 2023 r.

12
sie
  1. XIX. NIEDZIELA ZWYKŁA

 -Dzisiaj w Kaplicy w Małochwieju urocz. Odpustu. Suma odpustowa o godz. 12.00, o godz. 15.00 Msza św. w Domu Ludowym w Łanach z poświęceniem Wieńca Dożynkowego.

-Nabożeństwo do Błogosławionego Ks. Zygmunta Pisarskiego w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

-Zapraszamy na Nabożeństwo fatimskie. Różaniec fatimski o godz. 17.30 procesja Maryjna po Mszy św.

-Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na programy pomocowe realizowane przez Caritas.

-We wtorek urocz. Wniebowzięcia NMP Msze św. w Kościele i w Kaplicach w porządku niedzielnym. W uroczystość Wniebowzięcia NMP o godz. 10.30 Msza św. Dziękczynna za tegoroczne zbiory ,,Dożynki Parafialne”.  O godz. 12.00 Msza św. w int. Ojczyzny po Mszy św. dalsze uroczystości z udziałem Władz,  Zaproszonych Gości  i  Wojska na Placu 3 Maja.

-W środę  zapraszamy na Nabożeństwo do MBN Pomocy o godz. 17.45 Msza św. w int. uczestników.

-W przyszłą niedzielę Telewizja Lublin o godz. 10.00  transmitować  będzie Mszę św. z naszej Świątyni dlatego też Msza św. z godz. 10.30 zostanie przeniesiona na godz.10.00

-Przy drzwiach kościoła do nabycia Kalendarze Maryjne na przyszły rok, prasa katolicka jak zawsze ciekawe artykuły.

-Dziękuję i wyrażam tradycyjne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną i ofiary bezimienne 5 ofiar po 100 zł,  200 zł, 300 zł, 400 zł i 500zł

 

+ Zdzisław Prus z ul. Kościuszki.

 

A P E L Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o pomoc dla Słowenii

     Od kilku dni Słowenia zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. Pod wodą znalazło się dwie trzecie kraju, a straty szacowane są na setki milionów Euro. Już po pierwszych doniesieniach o skutkach kataklizmu, Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – pospieszył z pomocą poszkodowanym. Docierają do nas jednak dalsze prośby o  wsparcie. Mając na uwadze rozmiar zniszczeń i odpowiadając na prośby o pomoc, pragnę zaapelować do wszystkich ludzi dobrej woli, aby 15-ty sierpnia był Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny pragniemy modlić się za poszkodowanych w powodzi, prosząc dla nich o nadzieję, siły i środki materialne, niezbędne w walce ze skutkami powodzi. Proszę, aby tego dnia, podczas wszystkich Mszy świętych modlić się w intencji poszkodowanych, a przed kościołami zorganizować zbiórkę funduszy, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przekazane potrzebującym.  Wszystkich Darczyńców zapewniam o mojej wdzięczności, udzielając pasterskiego błogosławieństwa.

+Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, dnia 11 sierpnia 2023 roku