Ogłoszenia XXIX Niedziela

18
paź
  1.   XXIX. Niedziela Zwykła.

 <>Obchodzimy dzisiaj 44 rocznicę wyboru Św. Jana Pawła II na Stolicę Apostolską. Jednocześnie obchodzimy XXII Dzień Papieski ofiary zbierana do puszek przeznaczone są na ,,Fundusz Papieski Dzieło Nowego Tysiąclecia”

<> Nabożeństwo do Błogosławionego Ks. Zygmunta Pisarskiego  w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

<> Zachęcamy  do uczestnictwa w  nabożeństwach  różańcowe o godz. 17.30.

<>W środę Nabożeństwo do M B N Pomocy połączone z różańcem o godz. 17.30. Msza św. w int. uczestników.

<>W piątek zachęcamy do uczestnictwa w adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczorowej. Również w piątek po Mszy św. wieczorowej o godz. 18.45 spotkanie K S M w salce katechetycznej.

<> Przy drzwiach kościoła do nabycia prasa katolicka jak zawsze ciekawe artykuły. Również są do nabycia kalendarze Maryjne na przyszły rok.

<>W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek przeznaczone będą na ,,Fundusz Solidarności Misyjnej”

<>W przyszłą niedziele w Kaplicy w Białce Odpust. Suma odpustowa o godz.12.00

<>Bóg zapłać za ofiary bezimienne składane na prowadzone remonty 100 zł i 200 zł.

<>Modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach w naszej parafii  rozpocznie się 2. XI. Modlitwa różańcowa o godz. 17.00 Msza św. o godz. 18.00. Przy drzwiach kościoła są wyłożone karty wypominkowe prosimy o czytelne wpisywanie zmarłych polecanych modlitwie kościoła.

<>Zapraszamy w przyszłą niedziele po Mszy św. wieczorowej na Koncert: Usiądźmy przed drogą” – koncert piosenek autorskich Adama Szabata. Na program składa się 15 utworów z gatunku piosenki literackiej, zaaranżowanych na dwuosobowy zespół muzyczny ( gitara akustyczna, śpiew).„Usiądźmy przed drogą” to nie tylko nawiązanie do wschodniego zwyczaju koncentracji przed podróżą, ale przede wszystkim zaproszenie do podróży. To zachęta do poznania i przeżywania historii ludzi, którzy w różnym czasie, w różnej rzeczywistości, musieli zmierzyć się z codziennością – niekiedy tylko niełatwą, a czasem dramatyczną. To jednocześnie próba nakłonienia widza do refleksji nad życiowymi wyborami człowieka i emocjami, które nim kierują. Występują: Adam Szabat – śpiew, prowadzenie Waldemar Korzeniowski – gitara Czas trwania koncertu 60 min.

 

Wydział Teologii Katolickiego Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zaprasza na studia wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę religijną i zdobyć nowe kompetencje:

– na Teologię dla katechetów (z przygotowaniem pedagogicznym)

– na Teologię z rozszerzonym studium biblijnym (bez przygotowania pedagogicznego)

– na Nauki o rodzinie (studia pierwszego i drugiego stopnia).

Zapisy są możliwe do 23 września przez stronę internetową KUL (zakładka: Dla kandydatów).