15. X. 2023 r.

14
paź
  1.     
  2. 15. X. XXVIII. NIEDZIELA ZWYKŁA

Jutro obchodzić będziemy czterdziestą piątą rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską. Jednocześnie dzisiaj w Kościele obchodzimy  XXIII Dzień Papieski, ofiary składane do puszek przeznaczone są na ,,Fundusz Papieski Dzieło Nowego Tysiąclecia” W przyszłą niedziel w Kościele i w Kaplicach będą do nabycia kremówki.  (upamiętniające Św. Jana Pawła II)

Zachęcamy do uczestnictwa w Nabożeństwie do Bł. Ks. Zygmunta Pisarskiego w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. Nabożeństwo  prowadzi  grupa modlitewna Bł. Ks.  Zygmunta Pisarskiego  i Patronki Dobrej Śmierci.

Dziękuję i wyrażam tradycyjne Bóg zapłać za złożone ofiary indywidualne na kościół.  200 zł i  230 zł.

Zapraszamy na Nabożeństwa różańcowe w niedzielę i dni zwykłe o godz. 17.30. w środę Nabożeństwo różańcowe połączone z Nabożeństwem do MBN o 17.30.

-Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie pielgrzymów wyjeżdżający do Rzymu.

Przy drzwiach kościoła do nabycia  Kalendarze Maryjne na przyszły rok. Prasa katolicka Niedziela Gość Niedzielny jak zawsze ciekawe artykuły.

-W przyszłą niedzielę Odpust w Kaplicy w Białce. Suma odpustowa o godz. 12.00

-Ofiary składane do puszek w przyszłą niedziele przeznaczone będą na ,,Fundusz Solidarności Misyjnej”

-Do końca dobiegają prace remontowe przy Kościele,  o szczegółach poinformuję Państwa w najbliższym czasie.

-Modlitwa za zmarłych polecanych modlitwie Kościoła za zmarłych polecanych w wypominkach rozpocznie się 2. XI. Modlitwa różańcowa za polecanych w wypominkach o godz. 17.00. Msza św. w ich intencji o godz. 18.00. Przy drzwiach Kościoła wyłożone są karty wypominkowe prosimy o czytelne wpisywanie zmarłych polecanych modlitwie kościoła. Karty wypominkowe składamy na tacę do pudełka umieszczonego przed ołtarzem. Modlitwa za zmarłych jest naszym moralnym obowiązkiem za dobra które od nich  otrzymaliśmy. Zachęcam już dzisiaj do uzyskiwania Odpustu zupełnego dla naszych zmarłych.

 

+Wacław Nagowski z ul. PCK. We wtorek o godz. 15.00 Pg. Śp. Celiny Proskury z ul. Piłsudskiego.