Parafia Św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie

25 lipca 2021 – XVII Niedziela zwykła

Obchodzimy dzisiaj wspomnienie Św. Krzysztofa, patrona kierowców. Błogosławimy pojazdy po każdej Mszy św. Ofiary składane przy poświęceniu pojazdów przeznaczone będą na pomoc polskim Misjonarzom na zakup i remont pojazdów przez nich używanych.

– W środę Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40. Msza św. w intencji uczestników.

Przy drzwiach kościoła do nabycia prasa katolicka, jak zawsze ciekawe artykuły.

Dziękuję i wyrażam tradycyjne „Bóg zapłać” za ofiarę bezimienną na Kościół: 100 zł.

Zapraszamy wszystkich chętnych do zaszczepienia się 25 VII i 1 VIII przed budynkiem SP ZOZ przy ul. Sobieskiego 4 w godz. 9-16. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.  

– „Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych w nawałnicach, burzach oraz powodziach w Niemczech, Belgii i Holandii naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym. Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Proszę, aby tego dnia podczas Mszy Świętych, zwłaszcza podczas modlitwy wiernych, zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy do puszek, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas”.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na prowadzone inwestycje w parafii

Zmarli w ub. tygodniu:

śp. Jerzy Knap z ul. Wyszyńskiego. We wtorek o godz. 14.00 pogrzeb śp. Romana Wiśniewskiego z Rynku.  

—————————————————————————————————————

– Konto bankowe parafii – Bank Spółdzielczy w Krasnymstawie:  

11 8200 0008 2001 0000 2134 0001