Parafia Św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie

5 kwietnia 2020 – NIEDZIELA PALMOWA.

– Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej.  

– Przypominamy, że zgodnie z zaleceniem władz państwowych i Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski we Mszy św. może uczestniczyć pięć osób (rodzina, która zamówiła intencję Mszy św.)

– Zgodnie z zaleceniem Sanepidu Komunię św. przyjmujemy na rękę.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

Liturgia Wielkiego Czwartku rozpocznie się o godz. 18.00. Po Liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ciemnicy. Adoracja Najświętszego Sakramentu indywidualna do godz. 22.00.

Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Po Liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu indywidualna do godz. 24.00. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

W Wielką Sobotę adoracja indywidualna Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00. W tym roku nie błogosławimy pokarmów na stół wielkanocny.

Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 20.00.

Wielka Niedziela – Rezurekcja o godz. 6.00. Msza św. w intencji parafian. Pozostałe Msze św. w kościele i w kaplicach w porządku niedzielnym.

Poniedziałek Wielkanocny – Msze święte w porządku niedzielnym, ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby KUL.

Zmarli w ub. tygodniu:

Śp. Krystyna Kozorys z Małochwieja, śp. Cecylia Piekaruś z ul. Kółkowej, śp. Stanisława Kuźmicka z Widniówki, śp. Wiesław Kołodziejczyk z ul. Kilińskiego, śp. Irena Nesteruk z pl. 3 Maja.