Parafia Św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

2017-09-03

  1. W piątek czcimy Matkę Bożą przeżywając święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 7.30, 900, 10.30 i 17.00. Na Mszy św. o godz. 9.00 poświęcimy ziarna pod nowy zasiew.
  2. Wielkie uroczystości na Górze Chełmskiej rozpoczną się już we czwartek wieczorem o godzinie 18.00. Główna Msza św. w piątek o godzinie 30 pod przewodnictwem biskupa Witalisa Skomarowskiego z Łucka. We Mszy św. uczestniczyć będą biskupi: abp Stanisław Budzik, bpi Mieczysław Cisło, Artur Miziński i Ryszard Karpiński.
  3. Zachęcamy dzieci do spowiedzi w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, a rodziców o zainteresowanie się katechezą.
  4. Zapraszamy w najbliższy wtorek 5 września na Mszę Świętą w intencji naszego Miasta o godzinie 18.00 z modlitwą uwielbienia.
  5. Oaza Domowego Kościoła zaprasza w najbliższy czwartek po Mszy Świętej wieczorowej na Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
  6. W niedzielę 17 września po Mszy Świętej o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszamy również na to spotkanie rodziców.
  7. Bardzo serdecznie dziękuję mężczyznom za pracę w Ogrodzie – transport ciężkich pomników upamiętniających naszych wielkich kapłanów, którzy cierpieli podczas ostatniej wojny, a jeden z nich ks. Galewski poniósł śmierć męczeńską. Dziękuję wszystkim którzy ofiarowują czas i siły dla utrzymania piękna Ogrodu Św. Jana Pawła II, a modlimy się o szybki powrót do zdrowia pani Halinki kustosza tegoż ogrodu.
  8. Dziękuję za ofiary na konserwację ołtarza.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.