Parafia Św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie

24 stycznia 2021 – III Niedziela zwykła

– Obchodzimy po raz drugi Niedzielę Słowa Bożego. Święto ustanowił papież Franciszek i wyznaczył na III niedzielę okresu zwykłego. Jak zaznaczył Franciszek, ma się ono przyczynić do tego „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. Dokument został podpisany w 1600. rocznicę śmierci św. Hieronima – wielkiego miłośnika i tłumacza Pisma Świętego. Przed kościołem wspólnota Galilea będzie rozdawać fragmenty Pisma Świętego – zachęcam do lektury. 
– Caritas Archidiecezji Lubelskiej ogłasza zbiórkę do puszek na terenie Archidiecezji Lubelskiej w dniu 24 stycznia br. na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Chorwacji.

W środę zapraszamy na Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45 i  Mszę św. w intencji uczestników.

Przy drzwiach kościoła do nabycia prasa katolicka.

 – Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na zapłacenie faktury za energię elektryczną i ogrzewanie kościoła.

– Pragniemy przypomnieć, że trwa modlitwa w intencji całej parafii z okazji wizyty duszpasterskiej.  W kościele są odprawiane dodatkowe Msze św. o godz. 17.00 w intencji mieszkańców poszczególnych części naszej parafii. Modlimy się również wspólnie modlitwą przewidzianą podczas wizyty duszpasterskiej. W czasie Mszy  św. można złożyć ofiarę na tacę na remont elewacji kościoła i utrzymanie parafii. Na zakończenie liturgii każda rodzina otrzyma pamiątkowy obrazek kolędowy. Jeśli ktoś z parafian nie ma wody święconej będzie mógł wziąć we własne naczynie poświęconą wodę z naczynia przy szopce. Serdecznie zapraszamy naszych parafian na te Msze św. i modlitwę o Boże błogosławieństwo w nowym roku.  

25 stycznia (poniedziałek) godz. 17.00: Krakowskie Przedmieście ul. PCK blok 11, ul. PCK blok 13, ul. Oleszczyńskiego blok nr 3, ul. Grobla.

26 stycznia (wtorek) godz. 17.00: Kol. Widniówka od lasu, Kol. Widniówka od miasta,  Rudka, ul. PCK blok 6a, 6b, 6c, 6e, 6d.

 27 stycznia (środa) godz. 17.00: Zażółkiew, ul. Lwowska od miasta nr. 10- 56,  ul. Lwowska od młyna nr. 122-76 ul. Lwowska za młynem 125-145 ul. Lwowska za młynem nr. 147-180.

28 stycznia (czwartek) godz. 17.00: Latyczów Duży, Latyczów Mały, Kol. Rońsko ul. Piaskowa, ul. Borowa od Latyczowa, ul. Borowa od Rońska.

28 stycznia (piątek) godz. 17.00: ul. Stokowa od Bieleszy w stronę  miasta, ul. Kickiego, Przedmieście Zastawie od miasta, ul. Łukasińskiego od końca do Stokowej, Kol. Rońsko ul. Kłosowskiego, ul. Brzechwy, Makuszyńskiego, Tuwima, Korczaka i Słoneczna, Czechowicza i Nadwieprzańska.

30 stycznia (sobota) godz. 17.00: Rońsko wieś od miasta, Rońsko wieś od Zażółkwi, ul. Wysockiej od Czechowicza, ul. Miętowa, Spacerowa, Różana, Modra, Ptasia, Słowicza, Wysockiej od Borowej.  

– Dziękuję i wyrażam tradycyjne „Bóg zapłać” za ofiary składane na kościół na Mszach  św. o godz. 17.00 i ofiary indywidualne: pięć  ofiar po 100 zł.

Szczegółowy program umieszczony jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.

Zmarli w ub. tygodniu: śp. Janina Ścibor z ul. Lwowskiej. We wtorek o godz. 13.00 pogrzeb śp. Mieczysława Sobstyla. W środę o godz. 11.00 pogrzeb śp. Janusza Klim vel Ilczaka. W czwartek o godz. 12.00 pogrzeb śp. Bogumiły Komar.

——————————————————————————————————————–

– Konto bankowe parafii – Bank Spółdzielczy w Krasnymstawie:  

11 8200 0008 2001 0000 2134 0001