Parafia Św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie

18 października 2020 – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

KOMUNIKAT PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WOBEC NOWYCH OBOSTRZEŃ SANITARNYCH PODCZAS ZGROMADZEŃ RELIGIJNYCH

Wobec zwiększającej się gwałtownie liczby zakażeń koronawirusem i nowych obostrzeń sanitarnych, dotyczących udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 4 m2 w strefie żółtej i 1 osoba na 7 m2 w strefie czerwonej – zwracam się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń. Aktualna sytuacja epidemiczna i nałożone restrykcje są trudne dla nas wszystkich, ale musimy pamiętać, że ich celem jest troska o życie i zdrowie nasze i naszych Rodaków. Zachęcam księży biskupów, aby – w związku z ciągłym zagrożeniem życia i zdrowia wszystkich Polaków – udzielali stosownych dyspens od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane, na terenie swoich diecezji. Wiernym przypominam, że skorzystanie z dyspensy oznacza, iż nieobecność na Mszy Świętej nie jest grzechem. W tych okolicznościach niech nam towarzyszy ufna modlitwa, zwłaszcza w intencji chorych oraz tych, którzy stracili swoich najbliższych. Pamiętajmy także o tych osobach, które poświęcają swoje życie i zdrowie w służbie społecznej – za pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, w tym wojska, policji i straży pożarnej. Ludzi młodych, zaangażowanych w duszpasterstwa parafialne i akademickie, proszę o bezpieczną pomoc osobom starszym i potrzebującym. Nie zapominajmy o tym, że zwykła rozmowa telefoniczna może dać pociechę i nadzieję. Niech udział w Eucharystii, spowiedź, adoracja, modlitwa Słowem Bożym, również w ciągu tygodnia – z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa sanitarnego – staną się dla nas źródłem odwagi i duchowej siły. Matce Bożej, Różańcowej Pani, powierzam moich współbraci w biskupstwie, kapłanów i osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich wiernych, zapewniając o duchowej bliskości i modlitwie.

Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

W imieniu Księdza Arcybiskupa proszę o dodanie do ogłoszeń w niedzielę 18  października następujących informacji:

W związku z sytuacją epidemiczną oraz ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych Arcybiskup Metropolita Lubelski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane wszystkim wiernym archidiecezji lubelskiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy świętej nie jest obciążona grzechem. Dyspensa obowiązuje od niedzieli 18 października do odwołania. Korzystających z dyspensy zachęcamy do udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych. Zachęcamy również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, a także do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne i internetowe.   

ks. Adam Jaszcz wicekanclerz Kurii Metropolitalnej w Lublinie  

 Ofiary składane w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczone są na misje: „Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary”.

– Ofiary zbierane  do puszek przeznaczone są na „Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego”. 

– W środę zapraszamy na Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45 i Mszę św. w intencji uczestników.

– Zapraszamy dzieci, młodzież i osoby dorosłe na nabożeństwo różańcowe o godz.17.30.

– W przyszłą niedzielę w kaplicy w Białce odpust ku czci Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Suma odpustowa o godz. 12.00.

– Ze względu na stan epidemii w tym roku nie będziemy dostarczać kart wypominkowych  do poszczególnych rodzin naszej parafii. Przy drzwiach kościoła są do pobrania karty wypominkowe, prosimy o czytelne wpisywania zmarłych polecanych modlitwie Kościoła. Karty wypominkowe składamy do pudełka przed ołtarzem, do księży lub na tacę.

– Dziękuje i wyrażam tradycyjne „Bóg zapłać” za ofiary bezimienne  na kościół 100 zł i 200 zł.

– Dziękuję i wyrażam tradycyjne „Bóg zapłać” dzieciom i rodzicom ze Szkoły Podstawowej Nr 4 za ofiarowane sadzonki do Ogrodu Św. Jana Pawła II

Zmarli w ub. tygodniu:

śp. Stanisław Giżak z ul. Stokowej.

——————————————————————————————————————–

– Konto bankowe parafii – Bank Spółdzielczy w Krasnymstawie:  

11 8200 0008 2001 0000 2134 0001