Parafia Św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie

 

VI NIEDZIELA WIELKANOCY

26.05.2019

 1. Zapraszamy na spotkanie z Pasterzem Diecezji w ramach Wizytacji naszego dekanatu. W przyszłą niedzielę odwiedzi Ks. Arcybiskup naszą świątynię. Będzie na trzech Mszach św. o godzinie 9.00, 10.30 i 12.00. Na godzinę 12.00 zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania i jej rodziców. Ks. Arcybiskup poświęci również odnowiony ołtarz główny, spotka się z Radą Duszpasterską po Mszy św. o godz. 10.30. Odwiedzi Siostry zakonne przy naszym kościele i w Tuligłowach. Odwiedzi chorego. Po Mszy św. w procesji, śpiewając litanię do Serca Pana Jezusa nawiedzimy nasz Ogród Św. Jana Pawła II, gdzie zostaną poświęcone kapliczki. Wieczorem już nie będzie Litanii do Serca Pana Jezusa.
 2. W środę nabożeństwo majowe wraz z Nowenną o godz. 16.45
 3. W środę zapraszamy na Mszę św. wieczorową ministrantów, lektorów, szafarzy Komunii św. i osoby, które rozpoczęły kurs lektorski oraz osoby poproszone o tworzenie oprawy Mszy św. podczas Wizytacji Ks. Abpa. Będzie to spotkanie informacyjne.
 4. Zbieramy do skarbonek dziś ofiary, by Caritas Diecezji mogła wspomóc poszkodowanym przez trąbę powietrzną.
 5. Paweł odwiedzi chorych 8. czerwca, tj. w drugą sobotę czerwca.
 6. W piątek 31 maja Nabożeństwo Majowe i Drogę Światła sprawować będziemy w Ogrodzie Św. Jana Pawła II. W tym dniu rozpoczyna się także Nowenna do Uroczystości Zesłania Ducha Św.
 7. Pierwsza sobota miesiąca – Msza św. z nabożeństwem o godz. 9.00.
 8. 01 czerwca Szkoła Nr 3 i. ks. Stanisława Konarskiego na Krakowskim Przedmieściu obchodzi jubileusz swoich narodzin – 155 rocznicę. Msza św. o godzinie 9.00.
 9. Nauczyciele, Uczniowie wraz z Radą Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Orląt Lwowskich w Krasnymstawie zapraszają 31 maja 2019 roku o godz. 16:00 mieszkańców miasta na: FOLKOWY  FESTYN  PIĄTKI. W programie: występy artystyczne zaproszonych zespołów, uczniów oraz wszystkich chętnych,  warsztaty rękodzielnicze, rodzinne konkursy z nagrodami, kiermasz wyrobów rękodzielniczych  i ciasta, poczęstunek.
 10. Dziś o godz. 18.00 Msza św. w intencji naszych matek żywych i zmarłych oraz O GODZ. 19.00 koncert poświęcony naszym Matkom. Wystąpi Edyta Gepert.
 11. W zakrystii bądź kancelarii trwają zapisy na Młodzieżowy wyjazd Lednica 2000, który odbędzie się 1 czerwca. Spotkanie organizacyjne przed wyjazdem odbędzie się 30 maja w czwartek o godzinie 19.30 w salce parafialnej Matki Bożej Pocieszenia w Krasnymstawie.

 

Poświęcenie Pól

 • ŚRODA 29 maja godz. 18.30 – Rońsko, Rońsko Wieś i Wólka Orłowska.

 

 • CZWARTEK 30 maja godz. 18.30– Kolonia Zastawie, Przedmieście Zastawie, Rudka i Łany.