OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO- 05.06.2022

05
cze
  • Dzisiaj o godz. 12.00 Mszę św. prymicyjną w int. naszej parafii odprawi Ks. Paweł Watras i udzieli prymicyjnego Błogosławieństwa.

 

  • Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby Seminarium.

 

  • Jutro święto NMP Matki Kościoła Msze św. tylko w Kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00.

 

  • Zapraszamy na Nabożeństwo do MBN Pomocy w środę o godz. 17.40. Msza św. w int uczestników. Nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. wieczorowej.

 

  • Przy drzwiach kościoła do nabycia prasa katolicka jak zawsze ciekawe artykuły.

 

  • W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego Kapłana.

 

  • W przyszłą niedzielę urocz. Najświętszej Trójcy.

 

  • Dziękujemy i wyrażamy tradycyjne Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę inwestycyjną i ofiary bezimienne na remont elewacji Kościoła 50 zł. 3 ofiary po 100 zł. dwie ofiary po 200 zł. 300 zł. i 500 zł.

 

  • Komunikat Metropolity Lubelskiego z okazji ustanowienia sanktuarium Świętej Rodziny

Umiłowani w Chrystusie Panu! Za trzy tygodnie zakończy się ogłoszony przez Papieża Franciszka Rok Rodziny. Jego zwieńczeniem będzie dziesiąte Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie, w dniach 22-26 czerwca 2022 r., oraz towarzyszące mu w tych dniach obchody diecezjalne w naszej archikatedrze, które zakończą się 26 czerwca. Trwajmy w tych dniach na modlitwie także w naszych parafiach. Trwałą pamiątką obchodów Roku Rodziny w archidiecezji lubelskiej będzie ustanowienie Sanktuarium Świętej Rodziny. Uroczystość ta będzie miała miejsce 9 czerwca o godz. 18.00 w kościele Świętej Rodziny w Lublinie na Czubach, dokładnie w 35. rocznicę wizyty Świętego Jana Pawła II, a jednocześnie w 5. rocznicę konsekracji kościoła. Podczas uroczystości będziemy się modlić za nasze rodziny, aby były Bogiem silne i przekazywały młodemu pokoleniu najcenniejsze wartości. Otoczmy szczególną modlitwą rodziny przeżywające kryzys i borykające się z trudnościami. Będzie to również czas dziękczynienia za dar rodzin, w których wzrastaliśmy i aktualnie żyjemy, oraz za łaski otrzymane w Roku Rodziny. Serdecznie zapraszam kapłanów i wiernych do uczestnictwa w tych obchodach i z serca Wam wszystkim błogosławię

Wasz Biskup Stanisław

 

     Z NASZEJ PARAFII ODESZLI DO PANA W MINIONYM TYGODNIU:

 

+ Marta Warchulska z Zażółkwi

+ Zdzisław Bogusz z ul Piaskowej

+Agnieszka Nowak z ul. Kościuszki