OGŁOSZENIA PARAFIALNE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 20.03.2022

19
marzec
  • Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby Seminarium, a składane do puszek przeznaczone są na Wielkopostne Dzieło Pomocy ,,Jałmużna Wielkopostna” Zbiórka prowadzona jest przez Caritas.

 

  • W środę Nabożeństwo do MBN Pomocy o godz. 17.45. Msza św. w int. uczestników.

 

  • W piątek urocz. Zwiastowania Pańskiego Msze św. tylko w Kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30. 17.00 i 18.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na ,,Fundusz Obrony Życia”. Również w piątek „W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszę również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji. Powierzając Dobremu Bogu sprawę pokoju w świecie, z serca wszystkim błogosławię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”.

 

  • Zapraszamy w piątek o godz. 16.00 na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dzieci, a po Mszy św. wieczorowej o godz. 18.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych.

 

  • Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na inwestycje prowadzone w parafii. Składane do puszek przeznaczone są Wielkopostne Dzieło Pomocy ,,Jałmużna Wielkopostna” Zbiórka prowadzona jest przez Caritas.

 

  • Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 10.30.

 

  • Dziękujemy za ofiary bezimienne na kościół dwie ofiary po 50 zł. dwie ofiara po 100 zł. i ofiara 300 zł.

 

  • Przy drzwiach kościoła do nabycia Prasa katolicka Baranki Wielkanocne. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć palmy rozprowadzane przez Caritas.

 

  • W przyszłą niedzielę w naszym kościele o godz. 13.00 odprawiona zostanie Msza św. o Boże błogosławieństwo dla Straży, Policji, Służby Zdrowia, Woluntariuszy, Osób które pomagają ofiarom wojny na Ukrainie z Powiatu krasnostawskiego.

 

 

     Z NASZEJ PARAFII ODESZLI DO PANA W MINIONYM TYGODNIU:

     + Janina Matysiak z Małochwieja

     + Tomasz Gmiter z Małochwieja – Pg. Jutro (Pon.) o godz. 13.00

 

 

 

Oświadczenie Konferencji Episkopatu Polski w sprawie wojny w Ukrainie

 

My, biskupi polscy uczestniczący w 391. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w dniach 14-15 marca 2022 roku w Warszawie, nawiązując do wcześniejszych słów Ojca Świętego Franciszka i wystąpień przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego oraz stanowiska Rady Stałej KEP, pragniemy zabrać głos w sprawie niczym nieusprawiedliwionej agresji Rosji na niezależną i suwerenną, rządzącą się zasadami demokracji Ukrainę. Głęboko poruszeni tragedią wojny zdecydowanie potępiamy ataki skierowane przeciwko ludności cywilnej, powodujące ogrom ofiar, zwłaszcza wśród kobiet i dzieci. Odpowiedzialnych za wybuch agresji przeciwko państwu i narodowi ukraińskiemu wzywamy do jak najszybszego wstrzymania działań wojennych i podjęcia wysiłków zmierzających do zawarcia sprawiedliwego pokoju. Równocześnie wzywamy wszystkie osoby wierzące do żarliwej modlitwy zanoszonej w intencji pokoju w Ukrainie, połączonej, o ile to możliwe, z postem. Z całego serca dziękujemy wszystkim, zwłaszcza Caritas Polska i Caritas diecezjalnym, którzy w naszym kraju, od samego początku nieśli i nadal niosą ofiarną i bezinteresowną pomoc naszym siostrom i braciom pozostającym w Ukrainie i przybywającym do Polski, szukającym u nas schronienia przed koszmarem wojny.

 

Członkowie Konferencji Episkopatu Polski obecni na 391. Zebraniu Plenarnym.