OGŁOSZENIA PARAFIALNE 05 WRZEŚNIA 2021

05
wrz

Dziękuję i wyrażam tradycyjne Bóg zapłać za złożone  ofiary na tacę  inwestycyjną w ubiegłą   niedzielę również za ofiary bezimienne 200 zł i 450 zł.

 

–W środę święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej) Msze  św. tylko w kościele parafialnym   o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. (na Mszy św. o godz. 9.00 pobłogosławimy ziarno siewne). Również w środę  Nabożeństwo do MBN Pomocy o godz. 17.40 Msza św. w int. uczestników.

 

Przy drzwiach kościoła  do nabycia prasa katolicka, jak zawsze ciekawe artykuły

 

— 18 września organizowana jest pielgrzymka „oblężenie Jasnej Góry”. Zapisy i szczegóły w zakrystii.

–W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w niedzielę 5 września w Kościele w Polsce będzie obchodzony „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Za zgodą Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika zwracam się z prośbą, aby w każdym kościele i kaplicy po Mszach Świętych zorganizować kwestę. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. W związku z powyższym zaplanowana wcześniej zbiórka na programy edukacyjne dla dzieci (świetlice Caritas) może odbyć się w inną, dowolnie wybraną niedzielę września. Jednocześnie chciałbym poinformować, że Caritas AL wspiera także placówki wychowawczo-opiekuńcze dla dzieci na Ukrainie, w których posługują kapłani z naszej diecezji. Z wyrazami szacunku

Ks. Paweł Tomaszewski

–Ofiary składane do puszek w przyszłą niedziele będą przeznaczone na świetlice Caritas

 

 

W zeszłym tygodniu odszedł z naszej Parafii:

+Jan Wysocki z Krakowskiego Przedmieścia.