7. IV 2023 r.

06
kwi
  1. IV. II NIEDZIELA WIELKANOCNA

Obchodzimy II niedzielę wielkanocną czyli ,,Niedzielę Miłosierdzia Bożego” Zapraszamy na modlitwę o godz. 15.00 w godz. Bożego Miłosierdzia: Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Adoracja w ciszy o godz. 16.00 Błogosławieństwo Najświętszym  Sakramentem. W dniu dzisiejszym możemy uzyskać Odpust zupełny. Również dzisiaj obchodzimy ,,Święto patronalne Caritas” ofiary zebrane w dniu dzisiejszym do puszek przeznaczone są na ,,Fundusz Caritas”

-Nabożeństwo do Błogosławionego Ks. Zygmunta Pisarskiego po Mszy św. o godz. 9.00

Prowadzi Grupa modlitewna Błogosławionego Ks. Zygmunta i Patronki dobrej śmierci.

-Msza św. w int Ofiarodawców i Darczyńców o Boże błogosławieństwo w życiu została odprawiona dzisiaj o godz. 7.30. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na prowadzone inwestycje. Również Bóg zapłać za ofiarę na kościół 200 zł.

-Jutro przeniesiona urocz. Zwiastowania Pańskiego Msze św. w Kościele o godz. 7.00, 9.00, i 18.00 Ofiary składane na tacę przeznaczone są na ,,Fundusz Obrony Życia”

-Nabożeństwo do M B N Pomocy w środę o godz. 17.45. Msza św. w int. uczestników.

-W imieniu Władz Miasta i własnym zapraszam w piątek o godz. 10.30 na Mszę św. int. pomordowanych w Katyniu i Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

-W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania.

-Przy drzwiach kościoła do nabycia prasa katolicka jak zawsze ciekawe artykuły.

-Organizujemy Pielgrzymkę do Częstochowy i na Święty Krzyż 24. V. 2024 r. Szczegółowe informacje w tablicy ogłoszeń.

„Caritas Archidiecezji Lubelskiej zaprasza na Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dobra. Odbędzie się on w sobotę 13 kwietnia 2024 roku na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. W programie konferencja Marcina i Moniki Gomułków (małżeństwo, które prowadzi profil PoczątekWieczności.pl), koncert Siewców Lednicy oraz wiele atrakcji dla dzieci i rodzin.”

-Prace konserwatorskie przy elewacjach kościoła pw. św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie otrzymały główną nagrodę wręczaną przez ogólnopolski kwartalnik. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Krakowie podczas Europejskiego Kongresu Informacji Renowacyjnej. Krasnostawski kościół został doceniony w kategorii „Za szczególne osiągnięcia w renowacji stref historycznych”. To nie pierwsza nagroda dla tego obiektu. W 2023 roku parafia została także odznaczona „Laurem konserwatorskim” za prace przy elewacji frontowej. Odnowiona została wtedy także XVII-wieczna dekoracja malarska.

-Pragnę bardzo serdecznie podziękować Ks. mgr. Pawłowi Klępce za dziewięcioletnią posługę kapłańską w naszej parafii, ze względu na brak księży został przeniesiony do parafii MB Różańcowej w Puławach.

+Kazimierz Troć z Kol. Zastawie + Zofia Podolak z ul. Kwiatowej  + Maria Nowak z ul. Piłsudskiego  We wtorek o godz. 14.00 Pg. Śp. Mirosława Bąka z ul. Zacisze w sobotę o godz.12.00 Pg. Śp. Genowefy Paterek z Zażółkwi.