28. 04. 2024.

29
kwi
  1. 04. V. NIEDZIELA WIELKANOCNA

 Nabożeństwo do Błogosławionego Ks. Zygmunta Pisarskiego po Mszy św. o godz. 9.00.Prowadzi Grupa modlitewna Bł. Ks. Zygmunta i Patronki dobrej śmierci.

-Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających do Fatimy.

-W środę rozpoczyna się miesiąc maj bardzo proszę parafian o posprzątanie terenu przy kapliczkach i krzyżach znajdujących się na terenie parafii. Zapraszamy na Nabożeństwo majowe w środę które będzie połączone z Nabożeństwo do M B N Pomocy o godz. 17.30.  Msza św. w int. uczestników. Nabożeństwo majowe w niedzielę i pozostałe dni tygodnia po Mszy św. wieczorowej o godz. 18.00 Zapraszam parafian do modlitwy zanoszonej do Boga  przez wstawiennictwo Matki Najświętszej.  

-W piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski głównej patronki Polski, Msze św. w Kościele i w Kaplicach w porządku niedzielnym Msza św. w int. Ojczyzny o godz. 10.30. jednocześnie jest to pierwszy piątek miesiąca służymy w konfesjonale przed każdą Mszą św.

-W urocz. 3. Maja o godz. 15.00 w Kościele parafialnym odprawiona zostanie Msza św. w 100 r. śmierci Protazego Wnorowskiego, osoby zasłużonej dla społeczności szkolnej i społeczności lokalnej Małochwieja, wieloletniego kierownika szkoły. Po Mszy św. na cmentarzu odbędzie się odsłonięcie i poświęcenie płyty pamiątkowej ufundowanej przez mieszkańców Małochwieja. (Został wynajęty Bus dla chętnych uczestników o godz.  14.30 parking przy szkole w Małochwieju, 14.35 parking przy WDK w Małochwieju Małym)

-Pierwsza sobota miesiąca Msza św. o godz. 9.00 po Mszy św.  Procesja różańcowa ulicami miasta. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej.

-W sobotę 4. V. wspomnienie Św. Floriana Patrona Strażaków Msza św. w int. Strażaków Powiatu Krasnostawskiego o godz. 17.00 Zapraszam na wspólną Modlitwę.   

-W dzisiejszą  niedzielę Rozpoczyna się ,,Wakacyjne Dzieło Pomocy Dzieciom’’ Nadzieja Radości – zbiórka ofiar do puszek przez cały miesiąc maj.

Przy drzwiach kościoła do nabycia prasa katolicka jak zawsze ciekawe artykuły zachęcam również do zakupu Flagi papieskiej.

-Dziękuję i wyrażam tradycyjne Bóg zapłać za ofiarę na kościół 100 zł. i 1500 zł.

-Zapraszamy do wspólnego przeżywania radości ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa i dzielenia się naszą wiarą. Rozpoczęcie modlitwy przed kościołem. Procesyjne przejście na plac Trzeciego Maja 28. 04. godz. 16.00. Zapraszają Proboszczowie Krasnostawskich Parafii i Katechiści Drogi Neokatechumenalnej. 

-TVP Lublin transmitować będzie Mszę św. z naszej parafii 12. V. o godz. 10.00. Uroczystość I Komunii 19.V. o godz. 12.00. Rocznica I Komunii 26. V o godz. 12.00.

 

+ Edward Olczuk z ul. Kołowrót +Jan Matwiej z ul. Piłsudskiego +Jerzy Płaszczewski z Krakowskiego Przedmieścia +Jadwiga Sobolewska z ul. Czuby.