19. 05. 2024.

18
maj
  1. 05. V. Zesłanie Ducha Świętego.

-Obchodzimy dzisiaj w Kościele urocz. Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy św. o godz. 12.00 urocz. Pierwszej Komunii św. Zapraszamy dzieci komunijne z rodzicami na Mszę św. o godz. 18.00 w Białym Tygodniu.

Nabożeństwo do Błogosławionego Ks. Zygmunta Pisarskiego w każdą niedziele po Mszy św. o godz. 9.00. Prowadzi Grupa modlitewna Bł. Ks. Zygmunta i Patronki dobrej śmierci.

-W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. tylko w Kościele parafialnym o godz. 7.00, 9.00, 10.30, i 18.00.

-W środę  Nabożeństwo majowe   połączone jest z Nabożeństwem do M B N Pomocy o godz. 17.30.  Msza św. w int. uczestników. Nabożeństwo majowe w niedzielę, święta i pozostałe dni tygodnia po Mszy św. wieczorowej o godz. 18.00 Zachęcamy parafian do modlitwy zanoszonej do Boga  przez wstawiennictwo Matki Najświętszej.

-Wspólnota III Zakonu Franciszkańskiego zaprasza na Mszę św. w sobotę o godz. 9.00

-W przyszłą niedzielę urocz. Najświętszej Trójcy. Odpust w Parafii Trójcy Przenajświętszej  Na Mszy św. o godz. 12.00 rocznica I Komunii św. dla dzieci obecnej Kl. IV. spowiedź dzieci  Kl. IV w środę o godz. 16.30. Stowarzyszenie Gloria Vitae i nasza Parafia zapraszają na Koncert z cyklu Gloria Vitae ,,Dziękuję Ci Mamo” w przyszłą niedzielę 26. V o godz. 19.30 Wystąpią Robert Grudzień, Alicja Węgorzewska, Zespół VOX, Gościnnie Maria Mamona. Wstęp wolny.

-Trawa ,,Wakacyjne Dzieło Pomocy Dzieciom’’ Nadzieja Radości – zbiórka ofiar do puszek prowadzona jest przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Przy drzwiach kościoła do nabycia prasa katolicka Niedziela Gość Niedzielny.

-Dziękuję i wyrażam tradycyjne Bóg zapłać za   ofiary na kościół 100 zł. i 400 zł.

-W urocz. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) 30. V. Procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.30. Również w urocz. Bożego Ciała Nasza Parafia, Burmistrz Krasnegostawu, Krasnostawski Dom Kultury. Zapraszają na ,,Dzień Dziecka na Rynek Miejski od godz. 16,00 do 18.00 o godz. 19.00 rozpocznie się Wieczór Uwielbienia Jezusa ,,Czas wdzięczności za Bożą miłości’’ Wystąpią zaproszone zespoły. Szczegóły na plakatach w tablicy ogłoszeń.

 

+Anatolia Berbeć z Zastawia Kolonii, +Mazurkiewicz Marian z ul. Żurka +Henryk Kobylański z Małochwieja Dużego. Jutro o godz. 15.00 Pg Śp. Tadeusza Zdziłowskiego z Małochwieja Małego

Komunikat Metropolity Lubelskiego zapraszający na Marsz dla Życia i Rodziny w Lublinie
Umiłowani w Chrystusie Panu – Siostry i Bracia! 26 maja kolejny raz ulicami Lublina przejdzie Marsz dla życia i rodziny. Chcemy dziękować Bogu za bezcenny dar, jakim jest życie. Wyrażamy wdzięczność naszym rodzicom za to, że nas przyjęli jako dar oraz otoczyli miłością i troską. W Dniu Matki zwrócimy się ku naszym mamom i zgromadzimy się pod hasłem „Dziękuję, że mnie urodziłaś”. Początkiem spotkania będzie Msza Święta w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 15.00. Bezpośrednio po jej zakończeniu przejdziemy ulicami miasta, aż do Ogrodu Saskiego, gdzie pośród piękna zabytkowego parku będziemy przeżywać radość dzieci i wdzięczność dzieci Bożych. Dla najmłodszych będą przygotowane tam liczne atrakcje, między innymi piknik rodzinny. Całość zakończy się koncertem. Wyrazem naszego konkretnego zaangażowania w dziedzinie troski o życie będzie prowadzona zbiórka na rzecz Domu Samotnej Matki w Lublinie oraz  na Hospicjum Małego Księcia. Zachęcam do uczestnictwa i wyrażenia swojego poparcia dla życia i rodziny. Do zobaczenia! Z modlitwą i błogosławieństwem Wasz biskup Stanisław.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapowiedzi I

Jakub Grzesiak kaw. par. tut.

Ewelina Bartyka panna par. tut.

 

Maciej Żebrowski cywilnie związany

Aleksandra Żebrowska cywilnie związana par. tut.

 

Mateusz Majewski kaw. par. tut

Patrycja Prichoda panna par. tut.