18NASTKA PIELGRZYMKOWA

01
gru

Pielgrzymka??? Świetne wspomnienia. Nie wyobrażam sobie wakacji bez pielgrzymki… jest to coś wspaniałego, coś czego nie da się opowiedzieć. Trzeba to po prostu przeżyć. Pielgrzymka działa jak narkotyk silnie uzależnia. To cudowne rekolekcje w drodze. Można tam poznać wspaniałych ludzi ale również samego siebie. Są takie chwile kiedy można się zatrzymać i zastanowić nad własnym życiem .Z łezka w oku wspominam nasze wspólne apele Jasnogórskie na których mogłam się wyciszyć i zastanowić się nad sobą co złego w swoim życiu robię ze krzywdzę ludzi których kocham.
Wspomnienia są miłe, piękne i cenne. Pielgrzymka to wędrówka z ludźmi, którym tak jak mi towarzyszy radość, palące słońce, deszcz, słony pot, ale też smutek, tęsknota, złość i ból, zniechęcenie, czasem łzy. Poprzez te ludzkie doznania w obliczu sakramentu pielgrzymkowej spowiedzi człowiek jest w stanie doświadczyć bezpieczeństwa i osobistej obecności Boga, spotkania się z Nim i poznania sposobu porozumiewania się z Nim. Pielgrzymka potwierdza fakt, iż Bóg jest najpewniejszym przyjacielem, który nigdy nie zawiedzie i nie zmieni zdania, jeżeli więc człowiek chodzi z Nim, dojdzie do celu . Widzę teraz, że podobne do Pielgrzymki jest ludzkie życie, pełno w nim drogowskazów i znaków, które pomagają w chwilach niepewności aby nie zbłądzić. Pielgrzymka jest miejscem poznania ludzkiej mapy, mapy szczęścia, jaką jest Biblia.
Pielgrzymka jest to coś niesamowitego, mimo zmęczenia tego psychicznego i fizycznego, pryszczyków na nóżkach, czasami nawet niewygodnych warunków do spania, pobudek o 4 rano to niezapomniane przeżycie. A gdy już osiągnie się cel pielgrzymowania łzy same cisną się do oczy i pojawia się myśl ” Jeśli będziesz szedł wytrwale to na Jasnej Gorze w Jej obliczu ujrzysz Boga znak ” I nabiera się ogromnej siły trwając przed wizerunkiem Częstochowskiej Pani gdzie nie umiesz swej wdzięczności wyrazić słowami i jest to naprawdę cudowne . Trzeba to porostu przeżyć żeby poznać jakie to uczucie i satysfakcja ze się doszło do najukochańszej MAMY .