11. II. 2024 r.

10
lut
  1. II. VI. NIEDZIELA ZWYKŁA

Obchodzimy dzisiaj XXXII ,,Światowy Dzień Chorego” W czasie każdej Mszy św. będziemy udzielać chorym parafianom ,,Sakramentu Namaszczenia Chorych”

-Po Mszy św. o godz. 9.00 Nabożeństwo do Błogosławionego Ks. Zygmunta Pisarskiego, prowadzi grupa modlitewna Bł. Ks. Zygmunta i Patronki dobrej śmierci.

-Ofiary składane na tace przeznaczone będą na zapłacenie większej Faktury za energię elektryczną. (ogrzewanie) Dziękuję i wyrażam tradycyjne Bóg zapłać za złożone ofiary wszystkim darczyńcom. Dziękuję również za ofiary indywidualne składane na kościół 150 zł i 500 zł.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dzieci i rodziców Kl. III przygotowanie do urocz. I Komunii. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęciu Sakramentu Bierzmowania.

-W tym tygodniu rozpocznie się Wielki Post. W środę popielcową obowiązuje post ścisły.  Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.   Informuję, że w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego ks. abp Stanisław Budzik podjął decyzję o przeprowadzeniu zbiórki pieniężnej na wsparcie osób najbardziej poszkodowanych przez wojnę w Ukrainie. Zbiórka do puszek odbędzie się w Środę Popielcową we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji Lubelskiej. Nabożeństwo do Matki  B N P o godz. 17.45. Msza św. w int. uczestników

-Zapraszamy na Nabożeństwa pasyjne: Droga krzyżowa w piątek o godz. 16.00 dla dzieci, dla dorosłych po Mszy św. wieczorowej o godz. 18.00. Ofiary składane na tacę przeznaczymy na kwiaty do Grobu Pańskiego. Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30

-W I niedziele Wielkiego Postu rozpoczną się Wielkopostne Dzieła Pomocy ,,Jałmużna  Wielkopostna” zbiórka ofiar do puszek przez okres Wielkiego Postu.

-Przy drzwiach kościoła do nabycia prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielny .

 

+Szymon Kawecki z ul. Zawieprze +Mieczysława Piasecka z ul. Piłsudskiego.

+Krystyna Domańska z Wólki Orłowskiej.