Ogłoszenia parafialne 18 lipca 2021

22
lip

22 lipca 2021 – XVI Niedziela zwykła

– Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej Odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wólce Orłowskiej. Suma odpustowa o godz. 12.00. Sumę odpustową odprawi Ks. Grzegorz Garbacz – proboszcz z Wirkowic.

– W środę Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40. Msza św. w intencji uczestników.

– Przy drzwiach kościoła  do nabycia prasa katolicka, jak zawsze ciekawe artykuły.

– W przyszłą niedzielę wspomnienie Św. Krzysztofa, patrona kierowców. Ofiary składane przy poświęceniu pojazdów przeznaczone będą na pomoc polskim misjonarzom na zakup i remont pojazdów używanych przez misjonarzy.

– Zapisy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy w zakrystii u Ks. Pawła Sarana.    

– Dziękuję i wyrażam tradycyjne „Bóg zapłać” za ofiary bezimienne na Kościół: 100 zł, 200 zł, 300 zł, 500 zł.

– Dzisiaj w godz. 9.00 – 13.00  na Rynku dostępne jest szczepienie jednodawkowe oraz dwudawkowe. Punkt będzie prowadzony przez SP ZOZ w Krasnymstawie.

Czcigodni Księża,

Za zgodą Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika informuję o apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Proszę o dołączenie tej informacji do ogłoszeń w najbliższą niedzielę.

Abp Stanisław Gądecki napisał:

„Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych w nawałnicach, burzach oraz powodziach w Niemczech, Belgii i Holandii naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz
o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym. Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Proszę, aby tego dnia podczas Mszy Świętych, zwłaszcza podczas modlitwy wiernych, zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas”. Zgodnie z powyższym dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej ks. Paweł Tomaszewski informuje, że ofiary z puszek wpłacamy bezpośrednio na konto Caritas Archidiecezji Lubelskiej: nr 46 1240 1503 1111 0000 17528351  lub u siostry w kasie.

Zmarli w ub. tygodniu:

śp. Wanda Sadlak z Białki, śp. Leokadia Osina z Krakowskiego Przedmieścia

—————————————————————————————————————

– Konto bankowe parafii – Bank Spółdzielczy w Krasnymstawie:  

11 8200 0008 2001 0000 2134 0001